7 Aralık 2010 Salı

Şampiyonlar Ligi Maçları - Salı


Tahminler için kadroların açıklanmasını bekledim, çünkü bazı takımların yedek kadrolarla oynama ihtimali vardı, ve öyle de oldu. Bu akşam riskli bir kupon deneyeceğim, garanticiler elbette kazanması gereken ev sahiplerine (Kopenhag vb.) oynayabilirler.

Kopenhag-Panathinaikos: Bu maç üzerine yapılan tahminlere baktım, neredeyse herkes Kopenhag'ın kazanacağı görüşünde. Sonuçta Kopenhag'ın gruptan çıkması için kazanması gerek, Yunan ekibinin 3.'lük şansı bile yok. Kazanması gereken ev sahiplerine oynamak gayet mantıklıdır. Ama ben bu iki takım arasında fazla güç farkı olduğunu düşünmüyorum, aynı zamanda Kopenhag da Avrupa'nın belli başlı takımları gibi tecrübeli değil. Yıllardır Şampiyonlar Ligi'nde/UEFA'da başarıyla mücadele eden bir takım olsaydı Kopenhag'ın yerinde gözüm kapalı 1 oynardım ama sürprizi deneyerek bu maça 0 oynayacağım. Burası Şampiyonlar Ligi, Cisse'li Panathinaikos, evinde yenildiği Kopenhag'a hemen teslim olmayacaktır. (Not: bu maçı önceden yazmıştım ve kadroları gördükten sonra da fikrim değişmedi.)

Barcelona-Rubin Kazan: Barcelona'da neredeyse 7-8 oyuncu yok. Messi, İniesta, Puyol, Victor Valdes, Abidal yedekler arasında, David Villa ve Xavi de ilk 18 dışında. Dolayısıyla alt oynamak daha mantıklı. Barcelona'nın grup liderliğini garantilediğini, Rubin Kazan'ın 2.'lik mücadelesi verdiğini belirteyim.


Bursa-Rangers: Bursa'da İvankov, kaptan Ömer Erdoğan, Turgay, Batalla, Ergic yedekler arasında. Volkan Şen de kadroda yok. Rangers da ise Miller oynuyor. Bursa'nın bu maçta beraberliği alacağını düşünüyorum.

Benfica-Schalke: Benfica'da Oscar Cardozo ve Saviola ilk 11'de, Aimar yedekler arasında. Schalke'de de Raul, Huntelaar gibi kilit isimler oynuyor. Schalke gruptan çıkmayı garantiledi, Benfica ise 3. sırada ve yerini 4 puanlı Hapoel'e kaptırmamaya çalışacak. Formda golcülerle maçın 2.5 üstü sonuçlanacağını düşünüyorum.

2-5 tl arası basın, tutmazsa kimseye koymaz ama tutarsa 50 oranla iyi para getirir.

Edit: Bursa beraberliği, Benfica-Schalke üst ve Barcelona alt tamamdır. Kopenhag'a güvenemedim, risk aldım, 3-1 bitti. Sağlık olsun...

2 yorum:

  1. Resmen 50 oranı tutturuyoduk sayende. Dediğin gibi sağlık olsun. Devam...

    YanıtlaSil